Dalyanda Villa Tatili

Dalyan’da villa tatiline karar vermeden önce, neden Dalyan’da villa kiralama yapmalısınız ? Önce bu soruya cevap verelim…

Öncelikle Dalyan Dalaman hava alanına sadece 15 dakika uzaklıkta olduğunu belirtmek gerekir,

Dalyan Türkiye’de tek örneği olan çok uzun su kanallarına sahip. Köyceğiz gölü ile Akdeniz’i bu uzun kanallar birbirine bağlar ve bu kanallardaki kamışlar suyu temizlemek için adeta filtre vazifesi görürler. Dalyan bu kanalların en geniş yerinde kurulmuş ve yıllarca bu kanallarda yapılan Dalyan balıkçılığından adını almış çok şirin bir turizm beldemizdir.

Portakal, mandalina ve nar bahçeleri Dalyanın yeşil görüntüsünün sebebidir.

Düz bir ovada kurulu olan Dalyan kanal kenarındaki Kral Mezarları ve birçok tarihi başka kalıntılar ile günümüze adeta bir açık hava müzesi olarak turizmde başarılı bir tırmanışa geçmiştir.

Dalyan’da dünyaca ünlü İz tuzu plajına kara yolu veya kanaldan tekneler ile gidebilirsiniz. Çok uzun bir kumsala sahip (6 km) plaj sarı kumu ve derin olmayan denizinde keyifle yüzüp çıktıktan sonra tam arkasındaki tatlı su gölünde duşunuzu alabilirsiniz.

Dalyan kanalları dünyada deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bırakıp üredikleri nadir sulardan biridir.

Daha birçok gezip görülmesi gereken saymakla bitmeyecek özelliklerinden dolayı Dalyan Haftalık Villa Kiralama  yapmanızı önereceğimiz tatil beldelerinden biridir.

Leave a Reply