Dalyanda villa tatili

Dalyanda bu yıl 2019 da villa tatili yapmak isteyen ailelere tavsiyeler içeren bu yazımız dalyanda villa tatilcilerine ışık tutacaktır.

Dalyan adından da anlaşılacağı gibi kanallarda yapılan balıkçılıktan almıştır ismini. Dalyan onlarca km kanalla köyceğiz gölünü denize bağlar sazlık kanallarıyla. 6 yıl kadar öncesine kadar aşırı sivrisinek vardı fakat sivrisinekle yapılan mücadele sonrasında şu an Dalyan ve çevresinde sinek her yerde olması gerektiği kadardır. Neden Dalyanda kiralık villada kalalım derseniz derim ki size son yıllarda yapılan birbirinden güzel havuzlu villalar, portakal ve nar bahçelerinin içindedir. Düz bir ovada kanalın kenarında kurulu şehir merkezi irili ufaklı dükkanları, barları kadar çok kanaldaki renk renk yolcu tekneleri ile ilginizi çekecektir.

Dalyana ulaşım dalaman , ortaca üstünden 12 km yeni yol yada köyceğiz den Antalya yolunu takip edip dalyan çıkışından girerek ulaşılır Dalyana başkada yolu yok dalyanın. Köyceğiz gölü denize bu kanallarla ulaşır bir çok kaplıca ve çamur banyosu çok ünlüdür çevrede tabi en önemli plaj İz tuzu plajı yürümekle bitiremez siniz 4 km uzunlukta ve 150 m genişlikte bir sapsarı ince kuma sahip bu plaj arkasında tatlı su önünde ak deniz olarak sizi ağırlar ne kadar kalabalık olursa olsun her zaman tenhadır. Bir kaç km uzunluğundadır bu çok güzel plaj. Peki nasıl bu plaja gidilir? kiraladığınız villadan çıkılır arabayla yada yürüyerek gidilir şöyle ki arabasız gidecekseniz kanaldaki dolmuş teknelere binersiniz herkesle yada ben ailemle özel tekneyle gideyim kanaldan iz tuzu plajına derseniz, oda mümkün her şekilde plaja kanaldan 30 dakikalık tekne yolculuğuyla ulaşıyorsunuz ve plajda her tür ihtiyacınız gün sonuna kadar karşılanıyor akşam aynı tekne ile dönüyorsunuz . Peki arabamızla gidelim derseniz o zaman Dalyandan 8 km kadar göl etrafında yolculuk yapıyorsunuz yaklaşık 8 dakika sonra plajdasınız muhteşem bir plaj sizi bekliyor.

Dalyanda haftalık villa kiralama ömrünüzde yaptığınız en iyi tatillerden biri olacak villa kiralama seçeneklerinin çok olması yakınlardaki gezilecek görülecek yerlerin çok oluşu kiralık villa kiralamadaki kolaylıklar villaların yeni bakımlı olması dalyanı vazgeçilmez kılıyor tatilimiz villada dan istediğiniz villayı rahatlıkla kiralayabilirsiniz.

Leave a Reply