Datça’da neden villa kirala malıyız, neden tatil yapmalıyız?

Datçayı duydunuz mu?

Yunan tarihçi, coğrafyacı ve filozof Strabon şöyle yazmıştı:

Tanrı sevdiği kullarını Datça’ya gönderirmiş!

Datça, günümüzde tam bir tatil cenneti. Datça, eşsiz denizi, ter temiz olan koyları, zeytin ve badem ağaçları, yemyeşil tabiatı ile her sene gelen turistlere inanılmaz güzel bir tatil yaşatıyor.Tanrı Datça’ya oldukça cömert davranmış.

Datça yarım adası Muğla İlindedir ve tarihi çok eskilere dayanan uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Hatta yarım adanın en dar olan yerini  o günkü şartlarda Gökova körfezi ile hisar önünün bulunduğu sulara bağlamak için çalışmalar yapılmış ama yarım bırakılmıştır. Hala izleri var.

Eski tarihlerde o yörelerdeki ticaret,  gemilerle yapıldığı için Bodrum tarafından gelen gemilerin Datça yarım adasını  dolaşması günler almaktaydı  buna çözüm düşünenler o tarihlerde  yarım adanın en dar yerine  bir kanal açmak istemişler. O günlerde bile Datça yarım adası çok önem taşımaktaydı. 

Günümüze geldiğimizde Datça yarım adası hiç sanayileşmenin olmadığı ,temiz kalmış çok yoğun nüfusa sahip olmayan nadir bölgelerden biridir. Datça yarım adası yarım adada yaşayanlar üzerinden gidersek az bir nüfusa sahip olmanın huzurunu yaşıyor.  

Böyle olunca ormanlar hala sık ve çok , yeşil kendine özgü cam ormanları  yol boyunca denize kadar iniyor. Haliyle bozulmamış doğası denizi, ormanları  ve insanları ile hala tatilciler acısından  gidilecek ve görülecek yerlerin başında geliyor.  Daha çok orta yaşlılara ve üstüne cazip gelen Datça  son yıllarda gençleri de , tertemiz  koyları, el değmemiş ormanları ile kendine hayran bırakmaktadır. Datça ya gelen misafirler, irili ufaklı  otellerle, kiralık villalar da, aile işletmesi olan bir çoğu apartlarda kalmaktadırlar.  

Datça’ nın merkezi kadar Mesudiye ve Palamutbükünde aynı servisi vermektedir misafirlerine. Son yıllarda  bu konaklama ya ek olarak bölgede haftalık villa kiralama , Datça villa kiralama ,  Datça  kiralık villa  Tatilimizvillada ayrıcalığı ile Datça ya 1 hafta yada 15 gün konaklamak için gelen 2 kişiden 16 kişiye kadar aile ve arkadaş guruplarına her bütçeye uygun kiralık villa tutma olanağı sağlıyoruz. Villa kiralamak  daha ekonomik daha güvenli ve size özel bir tatildir. Tatilimizvillada olarak bizlerin,  Datça da sizleri rahat ettirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Datça da kiralık villalar genelde denize yakındır ve deniz manzarası harikadır. Plajlar yürüme mesafesindedir ve bir çoğu Datça merkeze yakındır. Datça da bir çok büyük market mevcuttur tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız , cumartesi günleri kurulan halk ve köylü pazarı bunun yanı sıra çarşısında her tür dükkanda size güler yüzlü hizmet sunmaya hazır samimi insanları vardır.

Leave a Reply