Fethiye kiralık villa da tatil

Fethiye

Fethiye Türkiye de yaşayan her Türkün kesinlikle gelip görmesi gereken tatil yörelerimizin başında geliyor.Konumu Antalya ve Bodrumun tam ortasında ak deniz de şirin bir ilçedir. Havası ve iklimi ak deniz iklimidir gündüzleri sıcak geçer gün boyu güneşi görürsünüz her zaman.Deniz e 8 ay girilebilen deniz sıcaklığının 22 derece civarında olduğu bahar aylarında da denize girilir buralarda. Fethiye çevresindeki tatil yörelerinin tam ortasındadır .

Türkiye’nin en iyi bilinen sahil beldelerinden . Fethiye, bir plaj tatilini , Türkiye’nin güney sahilindeki eşsiz doğal manzara, antik yerler, alışveriş ve canlı bir gece hayatıyla birleştirir.Fethiye deniz kenarı, tatil beldesi ve hareketli pazar kasabasının bir karışımıdır.

Bu nedenle, kıyı şeridinde, otel arazisinin hemen dışında, sadece otellerden oluşan turizm merkezlerinin aksine, yaşanacak çok şey var. Fethiye de her tür kiralık villa bulunur , deniz manzaralı kiralık villa, doğa manzaralı kiralık villa, orman manzaralı kiralık villa, denize sıfır  kiralık villa, lüks kiralık villa, korunaklı havuzlu  kiralık villa, merkeze yakın kiralık villa .

Tabii ki, tüm bölge turizmden yaşıyor. Bu özellikle her yaz köşesinde yaz mevsiminde belirgindir. Yine de, Fethiye, Türk büyük sahil beldelerine kıyasla biraz daha sessiz.Ölüdeniz’de “Blue Lagoon” gibi eşsiz plajları, tarihi mekanları, şehir merkezinde alışverişi, civardaki doğal parkları … geceleri hareketli bir gece hayatı bölgesi olan Fethiye’nin her türlü gezgine sunabileceği bir şey vardır.

Fethiye’nin kumlu plajları çok sayıda küçük koyları vardır. Mavi bayraklı onay , bu da iyi su kalitesi anlamına gelir.

Fethiye şehir merkezinin kıyısında yer alan Çalış Plajı, her zaman yaz aylarında doludur. Ödünç alınacak şemsiyeler ve şezlonglar, plaj barlar, restoran ve yakındaki eski şehirde birçok küçük dükkan vardır.

Çalış plajının doğu ucunda küçük bir yarımada başlar. Fethiye’ye doğru eğimli olan tarafında denize girmek için güzel bir plajı olan bir koy vardır.

Yarımadanın en ucunda Kuleli Beach Parkı’nı bulacaksınız. Kapalı kabinler, küçük bir göl, plaj sandalyeleri ve elbette güzel bir koy vardır.

Fethiye’nin hemen batısında iki güzel koy var: Katrancı Koyu ve Günlüklü Koyu.”Blue Lagoon” Ölüdeniz Plajı, Fethiye’den sadece 20 dakika uzaklıktadır. Plaj, Akdeniz’in en güzellerinden biri olarak kabul edilir.

Günlük geziler: Patara Plajı, Dalyan’da İz tuzu Plajı, Kelebekler vadisi, Saklıkent, Kayaköy, tekne turu ile 12 adalar , şövale adası, Likya kaya mezarları görmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply