Uzun yaşamak için Datça haftalık villa kiralamak yeter mi?

Datça yarım  adası Muğla İlindedir ve tarihi çok eskilere dayanan medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır hatta yarım adanın en dar olan yerini  o gün ki  şartlarda  Gökova körfezi ile hisar önünün bulunduğu sulara bağlamak için  çalışmalar yapılmış ama yarım bırakılmış hala izleri var.

Eski tarihlerde o yörelerdeki ticaret  gemilerle yapıldığı için Bodrum tarafından gelen gemilerin Datça yarım adasını  dolaşması günler almaktaydı  buna çözüm düşünenler o tarihlerde  yarım adanın en dar yerine  bir kanal açmak istemişler. O günlerde bile Datça yarım adası çok önem taşımaktaydı.

Günümüze geldiğimizde  Datça yarım adası hiç sanayileşmenin olmadığı temiz kalmış çok yoğun nüfusa sahip olmayan  nadir  bölgelerden biridir. Datça  yarım adası  yarım adada yaşayanlar  üzerinden gidersek az bir nüfusa sahip olmanın  huzurunu yaşıyor. Böyle olunca ormanlar hala sık ve çok  yeşil kendine özgü cam ormanları  yol boyunca denize kadar iniyor. Haliyle bozulmamış doğası denizi ormanları  ve insanları ile hala tatilciler acısından  gidilecek ve görülecek yerlerin başında geliyor.  Daha çok orta yaşlılara ve üstüne cazip gelen Datça  son yıllarda gençler ide  tertemiz  koyları el değmemiş ormanları  ile  kendine hayran bırakmakta dır. Datça ya  gelen misafirler irili ufaklı  otellerle aile işletmesi olan bir çoğu apartlar da  kalmakta dırlar. Datça’ nın  merkezi kadar Mesudiye ve Palamutbükünde aynı servisi vermektedir misafirlerine.Son  yıllarda  bu konaklama  ya  ek olarak  bölgede  haftalık villa kiralama  Datça villa kiralama   Datça  kiralık villa  tatilimizvillada ayrıcalığı ile Datça ya bir hafta  yada 15 gün konaklamak için gelen 2 kişiden 16 kişiye kadar aile ve arkadaş guruplarına her bütçeye uygun kiralık villa tutma olanağı sağlıyoruz. Villa kiralamak  daha ekonomik daha güvenli ve  kendinize özel bir tatildir. Tatilimizvillada olarak bizler  Datça da sizleri rahat ettirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Leave a Reply